Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Valča, okres Martin, Valčianska dolinaHľadať
 
 

Medzinárodný deň žien

8. marec - MDŽ 2015

Milí Valčania... Pohľadom do kalendára sme zistili, že 8. marec bol Medzinárodný deň žien. Niekto si myslí, že je to len prachom zapadnutý sviatok, no Medzinárodný deň žien sa v prvom rade spája s 8. marcom roku 1910, keď približne štyridsať tisíc amerických krajčírok začalo štrajkom dlhý boj žien za ich rovnoprávnosť, lepšie pracovné podmienky a postavenie v spoločnosti. Medzinárodný deň žien je v súčasnosti vnímaný najmä cez osobné a rodinné vzťahy ako prejav úcty k práci žien, ako prejav lásky a úcty k žene.

Milé slečny, dámy, vážení občania.
Nie je rozhodujúce, či budeme alebo nebudeme oslavovať Medzinárodný deň žien. Ženy si zaslúžia, aby sme si ich dokázali uctiť po celý rok. Naša obec má 1632 obyvateľov, z toho je 821 žien. Koľkokrát si my muži ani neuvedomujeme, čo všetko tie naše ženy, manželky a matky v živote zvládnu. Ste základným kameňom našich rodín. Hlboko sa skláňame pred Vašou obetavosťou, ochotou, láskavosťou, ale i humorom a dobrou náladou, ktorou okoreňujete chvíle nášho každodenného života. 
Milé naše ženy, prajem Vám, aby ste boli predovšetkým hrdé na to, že ste ženy, matky a babičky. 
Pri príležitosti Vášho krásneho sviatku mi dovoľte, aby som Vám v mene všetkých mužov zaželal predovšetkým pevné zdravie. Aby Vás v tento deň, ale aj v ďalších nastávajúcich dňoch Vášho života sprevádzala pohoda, porozumenie a láska. 

Starostka a poslanci Obecného zastupiteľstva Obce Valča


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

Cestovný poriadok Valča - Martin a späť je v priložených súboroch. Ďalšie spojenia vyhľadáte kliknutím na hlavičku CESTOVNÝ PORIADOK.

regionálne vysielanie z Turca

webygroup
ÚvodÚvodná stránka