Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Valča, okres Martin, Valčianska dolinaHľadať
 
 

Občania občanom

Adventný veniec 2017

advent

Už po druhý krát sa v našej obci urobil adventný veniec pri pamätníku, ktorý nám bude symbolizovať advent. Za jeho realizáciu patrí poďakovanie tým, ktorí sa o to pričinili. Teší nás, že medzi realizátormi sú aj mladí občania. Ďakujem patrí p. Márii Marettovej s rodinou, Márii Valaštíkovej a jej manželovi, Michalovi Valaštíkovi a Jozefovi Balekovi. 


 

Úprava okolia kríža

uprava Už v minulom roku došlo zo strany občanov k aktivite obnovenia náteru na kríži. V máji roku 2017 z iniciatívy starostky obce a aktívnych občanov p. Viliam Dírer s manželkou upravili priestranstvá - okolie pomníka Sv. Janka v centre dediny, ako aj kríža pri Jednote. Obec zabezpečila akciu materiálne a prácu pridali vyššie menovaní občania. 

Ďakujeme. 


 
  • IMG_4555.JPG

    Viliam Direr pri práci- máj 2017

  • IMG_4554.JPG

    Viliam Direr pri práci- máj 2017


 

Natreté zábradlie pri zastávke Nečas

V pondelok 1.5.2017 pri zábradlí Slovianskeho potoka na hornej zastávke Nečas p. Ján Najšel /dnes už chalupár / z vlastnej iniciatívy očistil a natrel zábradlie, bez nároku na odmenu či materiál, ktoré podľa jeho slov sa mu nepozdávalo, pretože začínalo hrdzavieť a nebolo pekné na vzhľad. Výsledok jeho aktivity si môžete pozrieť na priložených fotografiách. 

Ďakujeme za skrášlenie prostredia našej obce.


 
  • zabradlie.jpg

  • zabradlie1.jpg

  • zabradlie2.jpg


 

Prázdniny vo Valči na ľade

Deti vo Valči cez vianočné prázdniny mohli opustiť "počítače". Mládežníci z našej obce s podporou starostky obce a pracovníka zimnej údržby, v spolupráci s  organizátorom  Branislavom Žilom pripravili pre milovníkov korčuľovania a hokeja krásnu ľadovú plochu na Dielci, kde sa vyžívali všetci od najmenších až po dospelých. Konali sa tu aj miestne turnaje v hokeji. Aj tento príklad hovorí, že keď je vôľa a chuť dielo sa vydarí. Obec vyslovuje ďakujem všetkým,ktorí sa o vytvorenie ľadovej plochy pričinili. ladova plocha


 

Obrubníky na ulici Podfarské

občaniaObčania ulice Podfarské s finančným  príspevkom obce urobili obrubníky, ktoré by mali ochrániť položený asfalt pred lámaním. Položené obrubníky by mali byť základom pre chodník. Pracujúcim na "uličnej" brigáde ďakujeme.


 

POĎAKOVANIEVytlačiť
 

Kríž oproti JednoteManželia Mária a Jozef Krupčíkovci svoj voľný čas venujú nielen skrášľovaniu svojho majetku, ale priložili ruku k dielu a tomuto krížu  dali nový náter. Kríž je umiestnený na hlavnej ceste oproti Jednote.

Obec Valča Vám vyslovuje ĎAKUJEM za skrášlenie našej obce.


 
 

Občania občanomVytlačiť
 

Skupina našich občanov sa rozhodla, že skrášli obecný pozemok v blízkosti svojich príbytkov. Výsledok ocenila aj p. starostka, ktorá verí, že to nebol posledný nápad, ktorý nám spríjemní naše prostredie. Ďakujeme

va3


 
 

dnes je: 15.9.2019

meniny má: Jolana

podrobný kalendár

Cestovný poriadok Valča - Martin a späť je v priložených súboroch. Ďalšie spojenia vyhľadáte kliknutím na hlavičku CESTOVNÝ PORIADOK.

regionálne vysielanie z Turca

webygroup
ÚvodÚvodná stránka