Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Valča, okres Martin, Valčianska dolinaHľadať
 
 

Turistické trasy

Valča v lete a v zime

Turistické chodníky vedú z Valče do sedla Maríková, odkiaľ možte pokračovať hrebeňom Lúčanskej Malej Fatry na Martinské hole alebo Kľak. Do Sedla pod Hnilickou Kýčerou sa dostanete cez Sloviansku dolinu, kde sa zastavíte na rybníkoch Brčná www.rybnikybrcna.sk, ktoré poskytujú možnosť rybolovu. Lokálnou zaujímavosťou je sírny prameň Smradľavá voda, vyvierajúci v Slovianskej snowlanddoline. 
Turistický a športovo-rekreačný význam obce zvýšilo vybudovanie lyžiarskeho strediska Snowland. Lyžiari môžu využívať upravované a technickým snehom zasnežované lyžiarske svahy. V letnom období stredisko ponúka tenisové kurty, golfovú akadémiu. 

Valčianska a Slovianska dolina sú súčasťou cyklotrás. Do susednej obce Kláštor pod Znievom sa dostatnete cez Sloviansku dolinu, odkiaľ môžte zdolávať trasu" Slovenských Pyrenejí".

Známa značená turčianska cyklotrasa "Tanková cesta" Vás tiež prievedie do obce Valča. 

rozhľadňaŠpecifickosť tejto trasy je v tom, že má vlastnú vozovku prevažne asfaltovú určenú len pre cyklistickú dopravu a využíva pôvodnú vojenskú tankovú cestu. Trasa je dlhá 15 km, šíroká 5 m takmer na celom úseku. Prechádza úbočím Lúčanskej Malej Fatry, územím obcí Bystrička, Trebostovo, Trnovo, Turč. Peter a prejsť môžete až do Valče. Cestou sa vám naskytujú nádherné panorámy turčianskej kotliny, preto nenechajte si ujsť výhľad z cyklorozhľadne nad Bystričkou. Informácie k trase získate na www.tbsjus.sk


 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Cestovný poriadok Valča - Martin a späť je v priložených súboroch. Ďalšie spojenia vyhľadáte kliknutím na hlavičku CESTOVNÝ PORIADOK.

regionálne vysielanie z Turca

webygroup
ÚvodÚvodná stránka