Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Valča, okres Martin, Valčianska dolinaHľadať
 
 

Internetová stránka obce Valča.

UPOZORNENIE PRE MAJITEĽOV PSOV Vytlačiť
 

pesVážení občania,

Obec Valča, na základe neustálych a opakujúcich sa sťažností občanov na voľný pohyb psov v našej obci,  žiada všetkých majiteľov a držiteľov psov na území Obce Valča, aby si riadne zabezpečili priestory pre chov svojich psov  a neumožnili im  voľný pohyb po obci. Psy, ktoré sa voľne pohybujú po obci,  ohrozujú bezpečnosť a zdravie všetkých občanov obce.

Ako chovateľ a držiteľ nesiete zodpovednosť za držanie psa. V zmysle zákona č. 282/2002 Z.z. §7 ods. 1 písm.  f / o podmienkach držania psov sa chovateľ dopustí priestupku  ak:

f) nezabráni voľnému pohybu psa okrem priestorov na to určených.

V zmysle §7 ods. 3  je za priestupok možné udeliť pokutu:

(3) Za priestupok podľa odseku 1 a odseku 2 písm. a) až c) možno uložiť pokutu do 165 eur a za priestupok podľa odseku 2 písm. d) až f) možno uložiť pokutu do 65 eur. je zakázané, aby sa pes pohyboval na verejnom priestranstve bez uviazania, bez dozoru, bez vôdzky a pri nebezpečných psoch aj bez náhubku.

Dôrazne upozorňujeme, že ak  nedôjde zo strany majiteľov a držiteľov psov k náprave, obec pristúpi  k odchytu psov, a to na náklady majiteľov a držiteľov psov.

Váš pes je pre Vás miláčik, avšak pre ostatných občanov môže byť ohrozením, najmä pre deti, ktoré sa počas prázdnin viac pohybujú po obci. 

Veríme, že vo vyššie uvedenom upozornení urobíte nápravu, za čo Vám vopred ďakujeme a predídete tak prípadným  zbytočným nepríjemnostiam. 

 


 
 

Cestovný poriadok Valča -Martin a späť je v priložených súboroch. Ďalšie spojenia vyhľadáte kliknutím na hlavičku CESTOVNÝ PORIADOK

Valča- Príbovce a späť 506410_2018-12-09.pdf (50.1 kB)
Valča-Trnovo a späť 506408_2018-12-09.pdf (60.6 kB)

regionálne vysielanie z Turca

dnes je: 21.5.2019

meniny má: Zina

webygroup
ÚvodÚvodná stránka