Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Valča, okres Martin, Valčianska dolinaHľadať
 
 

VÍZIA ROZVOJA OBCE

VÍZIA ROZVOJA OBCE

Vážení občania,

okrem videa  Vám ponúkame  krátku prezentáciu vízie našej obce  kliknutím  na link:

https://issuu.com/pavlestudio/docs/prezentacia_valca_net

Vízia od architekta Pavleho rieši jeho premenu na životaschopné územie. Okolie pamätníka SNP bude dôstojné a predovšetkým funkčné. Bude slúžiť obyvateľom našej obce a jej neustále pribúdajúcim návštevníkom. Námestie dopĺňa vízia výstavby nového obecného domu na vlastnom pozemku (dnes je tu pošta). Obecný dom jasne uzatvára revitalizované námestie, obohacuje ho a zabezpečí, aby tu bolo „živo“. Navrhovaný objekt má polyfunkčný charakter. Jeho súčasťou bude : obecný úrad, miestna knižnica, kultúrno-spoločenská sála, kaviareň, pošta, dva obecné byty a technické zázemie. Sála bude slúžiť rôznym spoločenským aktivitám, od organizovania svadieb až po stretnutia obecných spolkov, jej prínosy budú nielen kultúrne ale predpokladáme, že aj finančné.

Riešenú zónu dotvára aj návrh nového objektu dobrovoľného hasičského zboru - dvojgaráže s potrebným zázemím, pre našich hasičov a obec. Garáž je navrhnutá pre rozširujúcu sa hasičskú techniku a obecný traktor. Obec sa rozrastá a tým pádom aj potreby pre jej technické zabezpečenie. Toto rozšírenie bude slúžiť niekoľko rokov dopredu, bez potreby budovania ďalších stavieb alebo prístavieb.

Návrhy rekonštrukcie „centra“ obce zlepšujú pobytový charakter námestíčka a to nepriamo privoláva ľudí na toto pietne miesto, ktoré si budú môcť užívať aj novou formou : prechádzok, posedenia, randenia, organizovania miestnych trhov, zábav.... Budúci vynovený stred obce má potenciál napojiť jej ďalšie časti v rozvoji, spolu s priľahlým potokom Valčianka.

Budeme radi, ak sa k budúcej vízii vyjadríte. Vopred ďakujeme za Vaše návrhy.


 

Cestovný poriadok Valča -Martin a späť je v priložených súboroch. Ďalšie spojenia vyhľadáte kliknutím na hlavičku CESTOVNÝ PORIADOK

Valča-Trnovo-Martin a späť 506408_2017-12-10.pdf (139.6 kB)
Valča-Príbovce-Martin a späť 506410_2017-12-10.pdf (129.8 kB)

regionálne vysielanie z Turca

dnes je: 10.12.2018

meniny má: Radúz

webygroup
ÚvodÚvodná stránka